درخواست با موفقیت ارسال شد .
در ارسال خطایی رخ داده دوباره تلاش کنید .

تـــماس بــــا رنـــگارنـــگ

گروه نرم افزاری رنگارنگ >> اخبار >> معیارهای اصلی انتخاب یک نرم افزار ایده آل به منظور مدیریت چاپ و حسابداری چاپخانه

معیارهای اصلی انتخاب یک نرم افزار ایده آل به منظور مدیریت  چاپ و حسابداری چاپخانه

تمایز،کلید حفظ مشتری
واقعیت این است که امروز مشتریان قدرت انتخاب بیشتری نسبت به گذشته دارند. مشتری با دسترسی به اینترنت می تواند ظرف گذشت چند دقیقه لیستی از شرکت های ارائه دهنده خدمات مطلوب را با پایین ترین قیمت پیدا کند.مشتریان اغلب به یکی از این دو دلیل شرکت خدماتی یا محصولی را انتخاب میکنند:
آنچه که انتخاب می کنند بهتر است یا در برخی از موارد ارزان تر است.
از این رو ارائه خدماتی متمایز نسبت به رقبا اهمیت زیادی دارد.
مایکل پورتر می گوید: "یک شرکت تنها زمانی می تواند رقابیش را مغلوب کند که بتواند تمایزی را ایجاد کند که قادر به حفظش باشد. این شرکت باید ارزش بیشتری برای مشتریان خلق کند یا باید ارزشی قابل رقابت با ارزش ارائه شده توسط رقبا ولی با هزینه ای کم تر خلق کند، یا باید ارزشی بیشتر با قیمتی کم تر ارائه دهد."
شما به عنوان یک چاپخانه یا کانون آگهی و تبلیغات چه مزیتی نسبت به رقبای خود دارید؟
در حیطه خدمات چاپ و تبلیغات گاهی ارائه قیمت پایین در کنار کیفیت بالا خیلی مشکل است. پس می بایست خدمات ما به بهترین شکل ارائه شود به صورتی که همین تحویل به موقع سفارشات،اطلاع رسانی وضعیت چاپ، امکان سفارش آنلاین و غیر حضوری و ... مزیتی نسبت به سایر شرکت ها برای ما ایجاد کند.
فرض کنید برای سفارش چاپ افست بدون معطلی و ظرف چند دقیقه محاسبه هزینه چاپ یک کتاب برای شما صورت گیرد،پس از ثبت سفارش شماره فاکتور برای شما پیامک شود و شما بتوانید فرآیند کار چاپ را از طریق وب سایت چاپخانه دنبال کنید و هر لحظه از موقعیت سفارش خود مطلع باشید.
خدمات این چاپخانه بوسیله یک نرم افزار مدیریت چاپ کنترل شده و این چاپخانه را نسبت به رقبای خود متمایز میکند.
حال نظر شما را به معیارهایی برای  انتخاب یک نرم افزار ایده آل برای استفاده در چاپخانه یا کانون آگهی و تبلیغات جلب می نمایم.
معیارهای اصلی انتخاب یک نرم افزار ایده آل به منظور مدیریت  چاپ و حسابداری چاپخانه
افزایش کارایی:
یکی از مهمترین ویژگی های یک نرم افزار افزایش کارایی و راندمان کاری نسبت به قبل از استفاده از نرم افزار می باشد.در واقع یک نرم افزار مفید اتلاف وقت و ضایعات را کاهش داده و کارایی را افزایش می دهد.
امروزه یکی از معضلات چاپخانه ها عدم کنترل ضایعات و راندمان کاری پرسنل از جمله طراحان و متصدی های چاپ می باشد که به صورت ناملموس و نامشهود هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت.
افزایش کارایی به وسیله ی نرم افزار
یکپارچگی زیر سیستم ها:
کارایی زمانی افزایش می یابد که همه ی بخش ها بتوانند به سیستم مورد استفاده دسترسی داشته باشند و از آن استفاده مطلوب بنمایند و با یک سیستم جامع کار کنند.طبق این ویژگی مشخص می شود برنامه قابلیت ایجاد ارتباط بین کدام واحدها را دارا می باشد.برای مثال واحد حسابداری،انبارداری و مدیریت از یک سیستم استفاده کرده و پراکندگی اطلاعات کاهش می یابد.
در واقع طبق این ویژگی تمامی بخش ها قابل تعریف و ایجاد هستند و می توان بین این واحد ها یک ارتباط اطلاعاتی منظم برقرار نمود.   


یکپارچگی زیر سیستم ها 
امنیت:
از ویژگی های حائز اهمیت یک نرم افزار،امنیت آن می باشد.در واقع توانایی سیستم به منظور مقاومت در برابر دسترسی های غیر مجاز بیانگر امنیت آن است.یک نرم افزار مناسب چاپخانه،می بایست امنیت لازم را برای دسترسی کاربران قسمت های مختلف به اطلاعات فراهم کند.
علاوه بر اطلاعات کسب و کار،اطلاعات مالی از اهمیت بالایی برخوردارند که باید مسائل امنیتی در مورد آنها رعایت گردد.   


قابلیت های امنیتی نرم افزار
سهولت استفاده:  
این قابلیت به این موضوع اشاره دارد که نرم افزار تا چه اندازه کاربرپسند است و استفاده از آن برای کاربر راحت می باشد.
برای مثال در یک نرم افزار می بایست عناصر (مانند:حذف،ویرایش و انصراف) در صفحات مختلف به صورت یکسان قرار گرفته باشند.
از دیگر موارد کاربرپسند بودن،در دسترس بودن کلیدهای میانبر از صفحات پرکاربرد برنامه است که باعث کاهش زمان در انجام امور می شود.
برای مثال با استفاده از کلید میانبر به راحتی می توان به صفحه سفارش مشتری دست پیدا کرد.
کاربرپسند بودن نرم افزار
تغییرپذیری:
امروزه با توجه به متغیر بودن تقاضای مشتریان و افزایش تنوع در کار چاپ،تغییرات زیادی در چاپخانه ها ایجاد می شود که این امر مستلزم وجود سیستم یکپارچه و نرم افزاری قابل تغیییر است.
در واقع وجود شرکتی معتبر به عنوان پشتوانه ی نرم افزار که درخواست های عمومی و نیازهای کل بازار را به صورت رایگان برطرف کند از موارد بسیار مهم در انتخاب نرم افزار می باشد.
یک نرم افزار تغییرپذیر نرم افزاری ایست که تحمل تغییرات و تعمیرات را داشته باشد.تغییرات می تواند تصحیح خطاها و یا افزودن یک ویژگی جدید به برنامه باشد.
برای مثال زمانی که جنس مصرفی جدیدی مورد استفاده قرار می گیرد و واحد آن از قبل در برنامه تعریف نشده باشد،این اطلاعات به صورت رایگان به برنامه اضافه می شود و برنامه ی به روز رسانی شده  در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

قابلیت به روز رسانی نرم افزار
خدمات پس از فروش نرم افزار :
یکی از مهمترین معیارهای ارزیابی نرم افزارها،خدمات پس از فروش آن می باشد.خدماتی از جمله راه اندازی و آموزش نرم افزار،پشتیبانی و سفارشی سازی جزء خدمات پس از فروش به حساب می آیند.راه اندازی و آموزش نرم افزار:
معمولاً هر شرکت نرم افزاری راهنمای نصب سیستم و آموزش استفاده از آن را به صورت حضوری و یا جزوات از قبل آماده شده و یا به صورت سی دی در اختیار کاربر قرار می دهد.
با این وجود معمولاٌ در حین استفاده از نرم افزار سؤالاتی جدید مطرح می شود که کاربر نیازمند پاسخ آنهاست.
شرکتی باید انتخاب شود که قابلیت هرگونه پاسخگویی را داشته باشد.

پشتیبانی:
از دیگر خدمات پس از فروش،پشتیبانی محصول می باشد.در رابطه با محصولات نرم افزاری،پشتیبانی شامل تصحیح خطاهای برنامه و یا ایجاد تغییرات مورد نیاز و فرستادن آپدیت های برنامه برای کاربران می باشد.

سفارشی سازی:
یکی از مهمترین مؤلفه های خدمات پس از فروش،توانایی سفارشی سازی محصول توسط شرکت نرم افزاری می باشد. 
مشتریان مختلف همواره متناسب با کسب و کار خود نرم افزاری متفاوت و مناسب جهت رفع نیازهایشان طلب می کنند.در واقع به سختی می توان نرم افزاری آماده و مناسب برای همه ی چاپخانه ها پیدا کرد.
با توجه به اینکه امکان وجود موارد خاص در کسب و کارهای مشابه و یا اینکه هر مجموعه کارها را به شیوه ای منحصر به فرد انجام دهد، وجود دارد،شرکت نرم افزاری باید توانایی افزودن هر آنچه مورد نیاز یک مجموعه است را داشته باشد.
در نتیجه نرم افزاری مناسب است که قابلیت سفارشی سازی را داشته باشد.این امر مستلزم تحلیل خواسته های مشتریان می باشد تا با توجه به خواسته ی  آنها طراحی مورد نظر صورت گیرد.
سفارشی سازی راندمان کاری را افزایش داده و از عدم گرفتن نتیجه ی مطلوب جلوگیری می کند.


طبق  پژوهش های صورت گرفته نتایج زیر به دست آمده است که بیانگر اولویت های خریداران نرم افزار با توجه به تعداد دفعات خرید آنها می باشد.

در صورتی که شرکت برای نخستین بار اقدام به تهیه نرم افزار کند اولویت های مورد توجه وی به شرح زیر می باشد:

رتبه            معیارها               
1         قیمت
2         سهولت اجرا،راه اندازی
3         سهولت استفاده
4         توانایی نرم افزار در تطبیق با کار شرکت
5          نحوه ی عملکرد شرکت
6          تطبیق با سخت افزار شرکت
7          پتانسیل رشد و توسعه ی نرم افزار
8          میزان پشتیبانی
9          کیفیت مستندسازی
10        سابقه و حسن شهرت شرکت 

در صورتی که شرکتی تصمیم به تغییر بستر نرم افزاری داشته باشد اولویت های مورد توجه وی به شرح زیر می باشد:

رتبه             معیارها
1          میزان پشتیبانی
2         سابقه و حسن شهرت شرکت
3          توانایی نرم افزار در تطبیق با کار شرکت
4          پتانسیل رشد و توسعه ی نرم افزار
5          قیمت
6          کیفیت مستندسازی
7          نحوه ی عملکرد نرم افزار
8         سهولت استفاده
9         سهولت اجرا،راه اندازی
10       تطبیق با سخت افزار موجود

[سه شنبه 24 شهریور 1394]
اشتراک
در صورتی که مطلب فوق مورد توجه شما قرار گفت از طریق راه های ارتباطی زیر آن را به اشتراک بگزارید.