درخواست با موفقیت ارسال شد .
در ارسال خطایی رخ داده دوباره تلاش کنید .

تـــماس بــــا رنـــگارنـــگ

گروه نرم افزاری رنگارنگ >> اخبار >> سیستم پشتیبان گیری در فضای ابری

سیستم پشتیبان گیری در فضای ابری

سیستم پشتیبان گیری در فضای ابری

ذخیره سازی ابری چیست؟
امروزه همه افراد کم و بیش با اصطلاح  "فضای ذخیره سازی آنلاین" آشنایی دارند.  ذخیره در فضای ابری یکی از ساده ترین و کم دردسرترین شیوه های ذخیره سازی اطلاعات است که امکان ذخیره سازی اطلاعات خارج از محل کار را به شما می دهد.
ذخیره سازی ابری، در اصل شیوه ذخیره سازی بر روی اینترنت است.
امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ خدمات ذخیره سازی در فضای ابری را به کاربران خود ارائه می کنند.
از دید کاربران ذخیره سازی کلود در واقع مقدار نامحدودی فضای هارد آنلاین است، که می توان با قیمت پایین، امنیت بالا، دسترسی نسبتا دائم، اطلاعات کامپیوتر و لپ تاپ را بر روی آن ذخیره و مرتب سازی و قابل بازیابی نمود.
هر کاربری که به یک پشتیبان گیری امن بر روی سروری خارج از محیط کار، بدون نیاز به نگرانی درباره نگهداری اطلاعات،  نیاز داشته باشد می تواند از شیوه ذخیره سازی کلود برای تهیه  نسخه پشتیبان استفاده کند.
در شیوه پشتیبان گیری کلود، داده ها بر روی یک سرور بیرونی (خارج از خانه، شرکت و یا محل کار و...) قرار می گیرد و دیگر نگرانی در مورد از دست رفتن اطلاعات از روی هارد، فلش، سی دی و... وجود نخواهد داشت.

چند دلیل برای انتخاب فضای ابری برای پشتیبانی داده ها

بازیابی فاجعه
در واقع پشتیبان گیری از داده ها باید به طور منظم توسط سازمان انجام شود. اما برخی از شرکت ها در پشتیبان گیری منظم از داده های خود کوتاهی کرده و هنگامی که با مشکل رو به رو می شوند قادر به بازیابی کامل اطلاعات خود نیستند. حتی هنگامی که پشتیبان گیری داده ها به طور منظم انجام می شود نباید نسبت به موقعیت های غیر منتظره مانند نابودی مکان سرورها به واسطه آتش سوزی، سرقت، بلایای طبیعی و یا حتی خرابی سیستم بی توجه باشید، تمامی اطلاعات کلیدی شما ممکن است در یک چشم بهم زدن از بین برود که با استفاده از سیستم پشتیبان گیری فضای ابری و از طریق فایل های پشتیبان که در فضای ابری ذخیره کرده اید، می توانید به راحتی آن چه را از دست داده اید بازیابی کنید.

راه اندازی و استفاده آسان
راه اندازی و استفاده از سرویس های پشتیبان گیری ابری ساده و آسان است، شرکت های فعال در این حوزه طیف وسیعی از خدمات با قابلیت سازگاری با نیازهای سازمان شما را ارائه می کنند.
خدمات پشتیبان گیری ابری گزارش های دقیق تر و امکان تصمیم گیری بهتر برای برنامه ریزی، پیش بینی و بودجه بندی را فراهم می کند.


دسترسی آسان
تمام آن چیزی که برای دسترسی به داده های ذخیره شده در فضای ابری نیاز دارید یک اتصال اینترنت و یک سیستم کامپیوتری بوده که با استفاده از آن ها در هر ساعت از شبانه روز می توانید به فضای ذخیره ابری خود دسترسی داشته باشید.

فواید استفاده از پشتیبان گیری ابری:
1-شیوه ای مطمئن برای پشتیبان گیری داده ها بر روی فضای ذخیره سازی دوردست می باشد.
2-معمولا ارزان بوده و هزینه آن بصورت سالیانه پرداخت می شود.
3-محدودیت از نظر حجم اطلاعات ندارد ( نامحدود است).
4-امکان پشتیبان گیری خودکار دارد.

[پنجشنبه 21 بهمن 1395]
اشتراک
در صورتی که مطلب فوق مورد توجه شما قرار گفت از طریق راه های ارتباطی زیر آن را به اشتراک بگزارید.